Ви є тут

В Лугинах новопризначена керівниця РДА швидко заробила недовіру депутатів

Що ж, товариство, більшість із вас вже знає про сьогоднішнє завершення позачергової сесії, на якій розглядалось питання висловлення недовіри голові РДА Тетяні Козак.
Спробую тезисно розповісти, як це бачилось зі сторони. Одразу попереджаю «експертів» і «активістів», що написане далі може не співпадати із вашою точкою зору, бо у кожного своя правда, але істина – вона одна. Тож далі текст можете не читати і не забризкувати слиною обурення свої гаджети.
Отже:
- на сесію Лугинської райради приїхали (УВАГА!) голова Житомирської ОДА Віталій Бунечко і заступник голови ОДА Наталія Остапченко!!! Хто може пригадати, коли в нас одночасно були І голова, І заступник голови ОДА? (можливо, на відзначенні 90-річчя району, точно не пам’ятаю). Значить, наші депутати своїм вольовим рішення все-таки привернули увагу «області» і, відповідно, Лугинщина була почута – не десь там якось через когось, а в повен голос: у нас є люди розумні, які спроможні (а головне – готові) поборотися за справедливість;
- В.Бунечко взяв слово першим і закликав депутатів не робити сьогодні якихось висновків, а дати Т.Козак пропрацювати до завершення кварталу, а затим заслухати звіт про її роботи і вже після цього прийняти виважене рішення. Простіше кажучи, голова ОДА попросив у депутатів райради дати шанс Т.Козак проявити себе з кращої сторони на посаді голови РДА;
- депутат Марина Борисюк наголосила, що першопричиною всієї ситуації є питання не так компетентності, як етики. На що голова ОДА запевнив, що він володіє інформацією і ситуацією в цілому і повністю; що робота в цьому напрямі вже пророблена і ще буде вестись. Таким чином, В.Бунечко, хоч і не прямо, але бере на себе частку відповідальності за «всьо проісходящєє».
- очевидно, що після такого ОСОБИСТОГО запевнення (і звернення) від голови ОДА наші депутати прийняли компромісне рішення і дослухались до думки голови ОДА, яку з трибуни підтримав і депутат облради А.Озерчук.
Перед повним залом (АНШЛАГ!) на сесії виступили також депутати Г.Острадчук, В.Двуреченський; і якщо промова Острадчука була короткою і зрозумілою (хто чув – розуміє, про що я), то «спітч» Двуреченського… тут залишу без уваги, бо не вважаю за допустиме так висловлюватись про своїх колег і називати їх різними, м’яко кажучи, негарними епітетами (ні з трибуни, ні в газеті, ні деінде), або робити випади в сторону когось із депутатів персонально, тим паче – нападки на головуючого. Це знову ж таки питання етики, хоча можливо і не в цьому випадку.
Висновки:
- по факту: депутати зняли з розгляду питання про висловлення недовіри голові РДА Тетяні Козак;
- по суті: голова ОДА втрутився в ситуацію і «розрулив» (вибачайте дещо сленгове дієслово) проблеми, що, мов снігова куля, поназбирувались довкола неї.
Емоції:
- такого сумного, тихого й подавленого виконання Державного Гімну на сесіях райради я не пам’ятаю;
- питання до людей (а ще більше – до «експертів»), яких прийшло стільки, що не вміщував актовий зал (а це – більше сотні): чому ж ви, НІХТО з вас!, не взяли слова і не виступили? Маючи унікальний шанс звернутись до голови ОДА або до керівників району в присутності голови ОДА, не поставили незручних питань, не надали конкретних пропозицій по розвитку району, або не звинуватили когось, кого ви так сміливо хаяли тут, у ФБ??? Якщо ви сиділи і мовчали, то виходить, що ви просто прийшли подивитися на те, що буде відбуватися – на «шоу» (за вашими висловами). Щоправда, єдина Маша, якщо не помиляюсь, поспілкувалась із Віталієм Бунечком.
- чому ніхто із «експертів» і «активістів» не залишився на чергову сесію, яка розпочалась одразу після невеликої перерви? А на тій сесії, до речі, звітував про пророблену за 2019 рік роботу голова райради Олександр Губарець. Саме звітував: про кожну із 27 прийнятих райрадою програм і про кошти, які виділялись чи не виділялись на ті програми; про 93 рішення, що були прийняті радою у 2019 році; про прийом громадян – нас із вами – і про результати вирішення проблем, які ті громадяни приймали; і ще про багато чого. Звіт слухали лише депутати райради, з десяток службовців – працівників РДА і ОТГ – і ті, й інші і так були плюс-мінус в курсі ситуації, а ще АТОвці району. А «гості» із сусіднього району, із облцентру (чи звідки ще там вони приїжджали) переважно поїхали «восвоясі», почувши рішення про питання недовіри, бо «гостям» до самого синього неба, як ми тут живемо і що тут відбувається, – вони «вболівають» лише тоді, коли їм це вигідно. А лишились ТІЛЬКИ ТІ, кому не байдуже, я їх вище назвав; також ще лишивсь А.Озерчук. І ще лишились би медики нашої ЦРЛ, які прийшли на «першу» сесію і готові були відстоювати свою ЦРЛ і свого керівника Сергія Чорного, на якого 5 лютого виливали немало бруду. Але лікарі пішли виконувати свою роботу, бо хвороби чекати не будуть, поки хтось награється в «активістів» і т.п.
І ще: якщо комусь все-таки буде цікаво, то голова райради Олександр Губарець надасть нам звіт для оприлюднення.
Замість епілогу:
- я спеціально публікую все це у далеко післяробочий час, щоби ніхто не мав можливості звинувачувати у нераціональному використанні робочих ресурсів, робочого часу і т.п.;
- попри попередній пункт, я усвідомлюю, що моя публікація ще матиме для мене сумні наслідки, в першу чергу – на роботі (пом’янете моє слово), адже все вище писане не дуже збігається з «офіційною лінією»;
- якщо хтось з «експертів» зустрів тут незнайомі слова, то читайте книжки й словники – це корисно.

13 лютого 2020 року