Ви є тут

Авіст звернувся до Кабміну через кумівство в міськраді Олевська

Активіст ГО "Стоп корупції" в Житомирській області Олександр Ігнатьєв звернувся до Кабінету міністрів України зі скаргою про систематичне порушення законодавства України керівництвом міста Олевськ.
Про це повідомляє stopcor.org/з посиланням на особистий блог активіста.
Йдеться, зокрема, про порушення закону про місцеве самоврядування.
"Грубим ігноруванням законодавства України є те, що до складу виконавчого комітету Олевської ОТГ не входить жоден з начальників управлінь і відділів, які повинні входити до складу виконкому згідно з законом. Тому медицину, освіту, комунальне господарство, економічний і фінансовий відділи, земельне управління, які передані районною владою в ведення мерії, ніхто не представляє у виконавчому комітеті ОТГ", – написав активіст, посилаючись на 53 статтю ЗУ "Про місцеве самоврядування в Україні".
Також пан Ігнатьєв зауважив, що Олевська міська рада разом з виконавчим комітетом порушує закон про доступ до публічної інформації, оскільки проєкти рішень сесій з'являються на сайті ради лише за день або ж безпосередньо у день засідань, ані депутати, ані громада до останнього їх не бачать. За словами Олександра, це сприяє злочинній схемі, за якою рішення ухвалюють на користь компаній, керівниками яких є самі члени виконкому та наближені до мера Омельчука особи.
Зокрема, йдеться про дружину мера Валентину Омельчук, яка раніше вже потрапляла у поле зору "СтопКору". Під час розслідування наші журналісти з'ясували, що очільник Олевська спонсорує її коштом ОТГ.

 

02 грудня 2019 року