Ви є тут

Що можна побачити на Олевщині?

У стародавньому Олевську, що ховається у майже тайожній гущині лісів Північної Житомирщини можна побачити багато історичних пам’яток.
Зокрема, усіх бажаючих чекає знайомство з традиційними промислами поліщуків, історія повстанського руху на Поліссі, загадки "українського Стоунхенджа" та розпал грибного сезону.
В міському парку можна познайомитись із давнім поліським промислом бортництва (видобування меду диких бджіл), яким досі займаються місцеві жителі. А у місцевому краєзнавчому музеї увагу насамперед привертає експозиція, присвячена діяльності "Олевської республіки" часів Другої світової війни, коли у місті розміщувався штаб УПА "Поліська січ" отамана Тараса Бульби-Боровця і район певний час не підпорядковувався ні нацистам, ні комуністам.Екскурсія в Камяне село: штаб УПА отамана Тараса Бульби-Боровця
Довга лісова дорога приведе до маленького і глухого села Рудня-Замисловицька. З власних пам'яток село може похвалитися хіба що дерев'яним мостом через річку Силець, але поруч із ним знаходиться одне з наймістичніших місць України. Геологічний заказник державного значення "Кам'яне село" називають "Поліським Стоунхенджем". Гіганські кам'яні брили різних форм тут нібито викладені кимось свідомо у правильному порядку - як будинки вздовж вулиць химерного села. Крім велетнів у вигляді жител, зустрічаються й інші, не менш оригінальні утворення. Найвідомішим з них є "Божий камінь", на якому, за переказами, залишив свій слід сам Господь.

Новини Житомира