Ви є тут

Планую звернутись до Генпрокурора України щодо порушення права освітян

"Сьогодні під час засідання нашого профільного комітету планую звернутись до Генпрокурора України особисто щодо порушення права освітян на оплату праці (ст. 43. Конституції України).
Звертався ще 13 вересня до уряду щодо порушення цієї статті Конституції, захищеної статті. Вказував на те, що на місцях утворилась заборгованість з виплати зарплат освітянам, що державної субвенції, яка надходить на місця, не достатньо.
Отримав проміжну відповідь від пана Гончарука, що відповідним міністерствам та Житомирській ОДА доручено вирішити проблему заборгованості перед освітянами. Пройшло більше місяця з часу мого запиту - проблема не вирішується. Сьогодні освітяни Лугинщини запланували акцію протесту. Правильно заплапнували. "Ті, хто працює, має право на страйк для захисту своїх економічних і соціальних інтересів"(ст. 44. Конституції України) Затримка виплати заробітної плати навіть на один і більше днів є порушенням строків виплати згідно зі ст. 115 КЗпП(Кодексу законів про працю. Відповідно до статті 41 Кодексу про адміністративні правопорушення визначено адміністративну відповідальність за порушення встановлених термінів виплати заробітної плати, виплату її не в повному обсязі, що тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності та громадян-суб’єктів підприємницької діяльності від 30 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Згідно зі статтею 175 Кримінального кодексу за безпідставну невиплату заробітної плати громадянам більше ніж за один місяць, вчинену умисно керівником підприємства, установи або організації незалежно від форми власності, передбачається покарання у вигляді штрафу від 500 до 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправних робіт на строк до двох років, або позбавлення волі на строк до двох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років." - повідомляє олодимир Арешонков.

19 жовтня 2019 року