Ви є тут

Головам ОТГ правоохоронці презентували проект «Поліцейський офіцер громади»

Присутні обговорили стан створення на Житомирщині поліцейських станцій та запровадження на їх базі проекту «Поліцейський офіцер громади».
- Превентивна та профілактична діяльність, спрямована на запобігання вчиненню правопорушень, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню кримінальних та адміністративних правопорушень, є відповідно до Закону України «Про Національну поліцію» одними з перших її завдань, - сказав т.в.о. начальника ГУНП Житомирщини Сергій Крупєй, – Тому наша сьогоднішня зустріч – перша у такому форматі – має важливе значення для вирішення питання безпеки та правопорядку на території області. Ми розглянемо одне з актуальних для регіону питань, щоб досягти реального результату. У подальшому ж, думаю, продовжимо спілкування голів ОТГ та керівників відділів і відділень поліції у такому ж форматі.
Заступник начальника ГУНП Артем Лисогор, який презентував присутнім названі проекти, розповів, що у 57 громадах області створено 11 поліцейських станцій, а у вересні 2019 розпочинають роботу ще три. У с. Поліському, де проходила зустріч, така ініціатива запрацювала з жовтня 2018 року.
- Для ефективної роботи саме на території об’єднаних територіальних громад штат дільничних офіцерів поліції у 2018 році було збільшено на 24 посади. І ми зацікавлені, щоб на ці посади прийшли ті працівники, яким довіряють жителі громади і поважають їх. Девіз "Я тут живу, я тут працюю,” а значить я несу відповідальність, - має стати девізом для них, - підкреслив Артем Лисогор.
Також заступник начальника ГУНП розповів, що у тих ОТГ, де уже створено поліцейські станції, аналіз результатів роботи дільничних за відповідні періоди має позитивну динаміку, яка для людей відображається у їх безпеці та спокої.
Проект «Дільничний офіцер громади», презентований присутнім, уже реалізується у низці областей України і є наступним етапом у співпраці поліції з населенням на засадах партнерства «Community policing». Він передбачає кілька конкретних кроків: налагодження ефективної співпраці з ОТГ, відбір кандидата на цю посаду, його навчання (близько 2,5 місяців), організацію служби безпосередньо на дільниці (до 80% робочого часу) та контроль за діяльністю і з боку громади і керівництва відділу/відділення поліції. Для його реалізації між поліцієї та ОТГ укладається відповідний Меморандум, що визначає межі відповідальності кожної зі сторін.
У свою чергу, очільник Житомирського центру розвитку місцевого самоврядування Василь Невмержицький наголосив на актуальності питань безпеки для громад і їх можливого вирішення. Як приклад навів муніципальне співробітництво. У цьому контексті він розповів про ефективність впроваджених проектів, реалізованих міжнародними партнерами, у т.ч ПРООН. Відтак звернув увагу на можливість розвитку проекту «Безпечне місто» в об’єднаних територіальних громадах за рахунок міжнародних партнерів.
Потому своїм досвідом створення поліцейських станцій та їх діяльності поділились голови кількох ОТГ: Городницької – Новоград-Волинського району, Іршанської та Новоборівської – Хорошівського та Високівської - Черняхівського районів.
Між керівниками і головами об’єднаних територіальних громад відбувся конструктивний діалог, в ході якого кожен міг отримати відповіді на актуальні питання.

Суб, 09/07/2019 - 16:02