Ви є тут

На в'їзді в м. Малин працює нелегальна газозаправна станція

Автогазозаправна станція "СТС", що працює на в'їзді в м. Малин не видає клієнтам чеки, що свідчить, про відсутність ліцензії на цей вид підприємницької діяльності.
Як повідомляють малинчани, біля АГЗС "СТС" постійно черга, адже торгуючи без ліцензії компанія продає газ дешевше, ніж решта газозаправних станцій в місті. Крім того, цьому сприяє і розташування самої заправної станції. Цистерна з газом знаходиться на вдстані менше трьох метрів від проїздної частини дороги, що також несе небезпеку для дорожнього руху. Зрозуміло, що оскільки станція працює нелегально, то і бюджет ніяких коштів не отримує.
Окрмі того, нелегальні АЗС часто можуть бути небезпечні як для оточуючих, так і для тих, хто на них заправляється і працює. Адже нелегальні АЗС встановлюються без будь-яких дозвільних документів від органів Державної служби надзвичайних ситуацій, інспекції по охороні праці і т.д. Обладнання не проходить передбачених законом регламентних перевірок з метою безпечної, надійної та точної роботи. Метрологічний контроль таких об’єктів відсутній.
Нелегальні АЗС забруднюють навколишнє середовище. Системи екологічної безпеки, наявність яких вимагає законодавство, на нелегальних АЗС не встановлюються в силу тимчасового характеру цих споруд та високої вартості такого обладнання. Навіть після демонтажу нелегальних АЗС реактивація земель власниками цих об’єктів не проводиться.
Ще один аспект існування таких заправок – інвестиційний. Наявність великого тіньового сектору б’є по легальному бізнесу, який не в силах конкурувати з неоподаткованими поставками пального, торгівлею без касових апаратів та примітивними заправними пунктами. Робота у відповідності з законодавством потребує виконання маси нормативів та вимог, що супроводжується великими затратами.
В такому конкурентному середовищі легальний бізнес не зможе вижити та з часом буде вимушений або припинити існування, або теж використовувати схеми по ухиленню від оподаткування та порушувати законодавство. Нові інвестиції в цей сектор перестануть надходити, від чого зазнають втрат і держава і громадяни.

 

Пон, 07/08/2019 - 14:51