Ви є тут

Голова Малинської адміністрації чинить тиск на іноземних інвесторів

Малинська районна державна адміністрація чинить тиск на компанію з іноземними інвестиціями ТОВ "ДФУ Агро" (с. Грозине Коростенського району Житомирської обл., належить данській Berry Farm), можливий збиток  у $ 100-300 тис. у разі втрати врожаю через земельний конфлікт із ТОВ "Городок-Агро" (Малин Житомирської обл.). Про це повідомив директор "ДФУ Агро" Вадим Шестаков на прес-конференції у вівторок, передає "Інтерфакс-Україна".
За його словами, компанія з 2014 року обробляє 1,2 тис. га землі в Житомирській області на підставі договору з сільрадами про управління спадщиною. У листопаді 2018 року "Городок-Агро" орендувало у Малинській РДА кілька ділянок землі, в тому числі 250 га, які перебували в користуванні "ДФУ Агро" (до 2018 року це було неможливим через законодавства). Дану ділянку "ДФУ Агро" засіяло озимим ріпаком і житом ще до передачі його в оренду "Городок-Агро", в серпні-вересні-2018. Тепер "Городок-Агро" претендує на урожай з даної ділянки.
"Ми запропонували компанії аналогічний за площею ділянку (250 га) скультівірованних земель, однак вони в ультимативній формі запропонували нам продати решту нашої землі на даних територіях. У травні-2019 ми звернулися в антирейдерський комітет. У червні більшість учасників комітету висловили думку, що" Городок-Агро "не має права на урожай, проте має право на компенсацію", - розповів директор "ДФУ Агро".
Слід зазначити, що ТОВ "Городок Агро" веде себе так зухвало через підтримку своїх дій головою Малинської райдержадміністрації Дмитром Кисельчуком, який усіляко сприяє цій компанії навіть в судовому процесі: відмовляючи в наданні необхідної для судового процесу інформації адвокатам ТОВ "ДФУ Агро". Не останню роль в цьому злочинному угрупуванні грає О. Мошківська, яка є начальником юридичного відділу Малинської РДА і, водночас, секретарем земельної комісії Малинської адміністрації. Саме на земельній комісії О. Мошківська та М. Душко разом з іншими членами та її головою В. Осадчим завідомо знаючи про те, що землі, на які претендувало ТОВ "Городок Агро" знаходяться в користуванні ТОВ "ДФУ Агро", таємно від цієї компанії, передали  ТОВ "Городок Агро".
Вадим Шестаков зазначив, що "ДФУ Агро" згодна з компенсацією, однак домовитися про умови компенсації поки не вдалося.
"Наші збитки в разі збирання врожаю нашим опонентом складуть $ 100-300 тис. Ми готові зібрати урожай і передати на відповідальне зберігання третій стороні", - сказав Шестаков.
ТОВ "ДФУ Агро" контролюється датською компанією Berry Farm, яка є власником ТОВ "Дан-Фарм Україна" (Халча Київська обл.) - одного з найбільших свинарських підприємств в Україні. Статутний капітал "ДФУ Агро" - 63,7 млн ​​грн.
Як повідомлялося раніше, ТОВ "Дан-Фарм Україна" заявляла про плани введення в експлуатацію свинокомплексу по відгодівлі на 25 тис. голів в Коростенському районі Житомирської області на початку 2017 року. Загальна вартість проекту оцінювалася приблизно в 12 млн євро. Пізніше запуск проекту був відкладений на 2019 рік.
ТОВ "Городок-Агро" зареєстровано в січні 2018 року. Його власником вказано Олексій Лузан. Статутний капітал - 15 тис. грн.
Нагадаємо: Дмитра Кисельчука суд визнав винним в перевищенні службових повноважень.

Втр, 07/02/2019 - 23:39