Ви є тут

Житомирська поліція “зливає” інформацію бандитам – це факт

14 або “Січ” – українська праворадикальна громадська організація. Почала діяльність в 2009-му з участі в протестах проти незаконної забудови. Під час Революції гідності сформувала сотню самооборони ім. Святослава Хоробрів, яка базувалася в КМДА. 11 грудня 2013 року утримувала будівлю під час штурму “Беркута”. У дні розстрілів 18-21 лютого 2014 го С14 відійшли з Майдану і ховалися в посольстві Канади. Євген Карась пояснював це тим, що члени організації вважали тоді, що Майдан приречений. З початком війни активісти пішли в добровольчі батальйони, повідомляє Gazeta.ua.
– Наша ідеологія націоналістична, – стверджує Євген Карась. Зовнішня політика – вступ в НАТО. Зрозуміло, що без них ми не утримаємося проти Росії. А вимоги, як у більшості людей зі здоровим глуздом, – чесні політики, ефективна державна система, знищення корупції.
Активісти С14 часто застосовують силу. Які були наслідки таких ваших дій?
– Зазвичай, коли у нас бійки з “Сепар”, то немає порушення закону. На нас тільки одна заява – житомирського квазіжурналіста. Він заявив, що його побили. Хоча насправді він був ініціатором сутички. І була заява Юрія Бойка (нардеп від проросійської “Опозиційною платформи – За життя”. – ГПУ), що ми нібито боролися з його охороною. Хоча ми просто стояли. Охорона підійшла і почала нас виштовхувати. Ми зняли це на відео. Це був напад його охорони на нас.
У ситуації з водієм маршрутки, який висадив мати загиблого бійця, – він не має рації, але чи дає це право його бити? Чому не діяти через поліцію?
– Якщо написати заяву – поліція не завжди спрацює. У Житомирській області побили ветерана АТО, який носить апарат Єлізарова. Воював в Пісках. Атовци хотіли їхати і все рознести до чортової матері. Я звернувся до помічника Авакова, мовляв, треба за законом все вирішити. Ми поїхали туди, написали заяву про факт побиття. Потім заяву написав цей хлопець. Буквально через 3 години дзвонять ці бандити, кажуть: “Ой, а це що, будуть нам якось мстити?” Тобто місцева поліція просто злила інформацію злочинцям. Вже скоро рік – нуль результату.
Зрозуміло, у багатьох історіях люди просто не будуть чекати, так як законодавство не спрацює. А винуваті не писатимуть заяв, тому що вони повинні, і це соромно.

Втр, 03/26/2019 - 23:15