Ви є тут

150 гектарів лісу висаджують щороку в Овруцькому спецлісгоспі, а скільки вирубують?

Значна частина земель цього підприємства – забруднені після аварії на ЧАЕС. Тому значення лісів у цьому краї переоцінити важко. Це, як ніхто, розуміють, тамтешні лісівники і вкладають у цю справу всю душу. Підтвердженням цьому той факт, що, як показують результати інвентаризації, приживлюваність лісових культур тут складає понад 88 відсотків – це трохи вище нормативної.
Варто зауважити, що лісгосп постійно проводить обстеження постраждалих земель і час від часу окремі ділянки лісу визнаються такими, де рівень забруднення дозволяє вести лісогосподарську діяльність.
Відтак за останніх 5 років лісових культур в цьому лісгоспі створено 756 гектарів. Найбільше садиться у Виступовицькому лісництві – регіоні, де населення після Чорнобильської катастрофи практично не проживає.
«В основному садимо сосну звичайну, - ділиться керівник підприємства Олександр Шевчук, - саме ця порода найкраще себе почуває на наших грунтах. Останніми роками потроху вводимо березу повислу та ще деякі кущові породи.»
Цієї весни в Овруцькому спецлісгоспі висадили 119 гектарів лісу. Це дещо менше минулих років, тому що менше було зрубів.
Нещодавно спеціалісти підприємства проінспектували культури різних років створення. «Результатом ми задоволені, - каже інженер лісових культур Наталія Кулаковська. – Саджанці прижилися і дали гарний приріст. Значить, ліс буде - а це головне».

Птн, 10/19/2018 - 15:25