Ви є тут

Чому мати не врятувала від пожежі дитину яка спала поруч?

— Коли приїхав, від хати лишилася купа згарища і три стіни. Метушилися пожежники, все диміло. Хазяйка монотонно повторювала, що там її синочки. Було зрозуміло, що живими їх не дістанемо, — розповідає 53-річний Іван Венглівський, голова села Луки Малинського району на Житомирщині.
У ніч на 2 квітня в селі Сичівка, яке належить до Луківської сільської ради, у будинку 36-річної Світлани Омельчук сталася пожежа. Жінка була вдома з п'ятьма дітьми. Двоє молодших синів — 3-річний Ярослав і Микола, 18 місяців, — загинули. Старші діти 16-річна Діана, 10-річний Дмитро та Вадим, 6 років, із матір'ю встигли врятуватися.
— Свєта з трьома дітьми прибігла до нас посеред ночі. Старша дівчинка була замотана в одіяло. Решта — голі та босі. Усі чорні, у диму. Двойко менших хлопчиків лишались у будинку. Збудила чоловіка, щоб врятував їх. Та допомогти не вдалося, полум'я вже охопило веранду, — згадує 47-річна Валентина, мешкає навпроти. — Викликали пожежників. Свєта не плакала, не рвала на собі коси. Сиділа і дивилася, як догорає її будинок.
Світлана Омельчук жила в батьківській хаті з третім чоловіком 41-річним Віталієм Розбицьким. Він працює робочим у кар'єрі. Тієї ночі був на чергуванні. У пожежі загинули спільні сини подружжя. Троє старших дітей — від попередніх шлюбів жінки. Ще один син проживає з першим чоловіком.
— Дим почули старші діти. Вибили вікно руками і вилізли на вулицю. Разом із ними й Свєта, — додає Валентина.
Пожежа сталася через замикання електропроводки, за попередньою версією рятувальників.
— Свєта з чоловіком — курящі. Того вечора в них гості були. Може, хто не погасив цигарку, воно тліло-тліло, поки й зайнялося, — припускає місцевий. Імені просить не вказувати. — Коли загорілося, жінка з дітьми вже лягли спати. Наймолодший Миколка був із мамою в одному ліжку. Чому Свєта його не викинула з вікна — зрозуміти не можу.
Сільська рада придбала родині інший будинок у тому ж селі.
— Через два дні після пожежі вручили їм ключі від хати, — говорить Іван Венглівський. — Усім помалу забезпечуємо, бо в них не лишилося навіть кружки та ложки. Одяг, взуття, харчі помагають купувати небайдужі люди. Відновлюємо документи. Світлані зробили довідку для поновлення паспорта. Вручимо в день її народження — 19 квітня.

12 квітня 2018 року