Ви є тут

Малинщина має тепер свою історію в друкованому вигляді

В Малині невеликим тиражем надрукували історію Малинського району Василя Тимошенка.Ось декілька цікавих цитат:
370 років тому (1647/1648 рр.) у Ксаверові відкрилася школа середнього рівня (колегіум) для світських учнів з класами граматики, поетики і риторики.
250 років тому (1768 р.) у Буках і 220 років тому (1798 р.) у Бучках з’явилися рудні; взагалі на Малинщині в останній чверті 17 століття зростає кількість рудень.
250 років тому (1768 р.) у Пинязевичах була збудована церква на місці тієї, що згоріла.
240 років тому (1778 р.) з’явилася дерев’яна будівля церкви у Чоповичах.
130 років тому (1888 рік) у Малині було збудовано млин, власником якого був Е. І. Берштрейзер. А за чотири роки з’явився ще один млин (власник Д. В. Фещенко), а гурт малинських селян отримав дозвіл на будівництво водяного млина на Ірші.
120 років тому підприємець Франц Куберт організовує в Малині механічні майстерні для виготовлення і ремонту сільськогосподарських машин.
90 років тому (1928 рік) М. Мушкет, працівниця музею-кабінету антропології та етнології імені Ф. Вовка провела розвідки на Ірші, виявивши ряд стоянок доби мезоліту.
Ці та інші цікаві відомості, зацитовані з оригіналу, можна дізнатися у новому виданні про наш край «Нариси з історії Малинщини» Василя Тимошенка, котре щойно побачило світ.
Наш земляк, кандидат історичних наук, член правління Житомирської обласної організації Національної спілки краєзнавців України, Почесний краєзнавець України Василь Іванович Тимошенко у першому томі «Нарисів з історії Малинщини» (планується видати і другий том) відслідковує хронологію подій та суспільно-історичних явищ, описує тенденції та особливості економічного, культурного, політичного і релігійного життя малої батьківщини, не відірваного контекстуально від історичних процесів на тодішніх теренах України і Європи загалом.
Малинчанам відомі попередні видання з історії Малинщини у співавторстві з істориками та краєзнавцями, зокрема — Володимиром Студінським, Євгеном Грищенком, Миколою Омельчаком та іншими. Великий внесок у історичні розвідки Малинщини вніс відомий на Житомирщині і в Україні краєзнавець М. Ю. Костриця.
Палітурка книжки оздоблена графічними роботами малинчанина Івана Башинського: Малинське древлянське городище і будинок родини Миклух у Малині.
Видати книжку нині стало можливо за сприяння та фінансовї підтримки депутатського корпусу та голови Малинської районної ради.
Хоча тираж книжки невеликий — усього 300 примірників — проте він вже став довідково-пізнавальним інструментом для тих, хто хоче знати історію Малинщини включно до 1921 року.

13 березня 2018 року